Kaip vyksta namo apšiltinimas putomis ir kokios medžiagos šiam reikalui naudojamos - jau žino kone kiekvienas, besidomintis kaip apsišiltinti sau namuką, sodą ar garažą. Tačiau yra įdomių dalykų, apie kuriuos kiekvienas gamintojas pamiršta paminėti. Tai sudedamosios termo putų savybės.

Putų sudėtis - naujausi chemijos pramonės išradimai. Užtat turite suprasti, kad tai ne nekaltas namo apšiltinimas šiaudais ar suspaustomis pjuvenų plokštėmis ar celiulioze. Todėl, šiandien mūsų tikslas - kad jūs susidarytumėte bendrą vaizdą, kaip šitinamas namas ar komercinis pastatas termoputomis. Na, o prireikus pasirinktumėte tinkamą namo šiltinimo metodą.

Pastatų šiltinimas putomis - Privalumai:

Šiltiname skystomis putomis - pliusai ir minusai naudojant poliuretano puta namo izoliacijai

Pradėkime nuo to, kad pati populiariausia termoputa, kuria šiltinami pastatai susideda iš pagrindinės sudedamosios medžiagos PVC (polivinylchlorido), kuris pasirodo būna dviejų rūšių.

A. Pusiau kietų putų klasė. Šių putų pagrindinės savybės - tai savo struktūros išlaikymas ne prie 123 laipsnių Celsijaus Veikiamos Vinylbenzolo - visiškai nesideformuoja. Ir tokių putų panaudojimas racionaliausiai yra su poliesterio ar vinyl esterio dervomis

B. Plastiškos šiltinimo putosTai jau mūsų tema. Šios putos nuo pirmykščių skiriasi kaip diena nuo nakties. Tai ir visai kitas gamybos procesas, tai ir visai kitos savybės. Jų išskirtinė savybė - elastingumas. Atlaiko didelius gniuždymo krūvius, gali sugerti milžiniškus smūgius, tačiau sugeba priešintis ugnies poveikiui - ir tai mažytis akmenėlis į šių putų daržą. Apskritai abi šių putų rūšys - amžinos.

Dujos šiltinimo putose.

Turėtumėte žinoti, kad šių putų sudėtyje yra dujos, kurias sulaiko tik auštas suspaudimo laipsnis. Pasitaiko atvejų, kai šios dujos veržiasi į paviršių, tuo sugandindamos visas termoputų gerąsias savybes. Tačiau šiltinimo ekspertai tokį šiltinimo putų broką priskiria blogai atliktam darbui - tai yra putų išpurškimo metu blogai sureguliuotam komponentų santykiui.

Kad išvengti tokių dalykų, daugelis gaimtojų pradėjo naudoti stabilizuojančius priedus, kurie praktiškai sumažina tokio nepageidaujamo rezultato galimybę iki nulio. Jos žinoma brangesnės, tačiau keleto papildomų Litų tikrai vertos. Todėl pigiausios šiltinimo putos - gali būti visiškas pinigų išmetimas į balą.

Ekologiškos šiltinimo putos

Nors gamintojai šias putas pateikia, kaip labiausiai ekologišką šiltinimo medžiagą, tiesos šioje deklaruojamoje gaminio savybėje tikrai yra. Kas labiausiai ir tikriausiai atrodo tai - tokios savybės kaip antialergiškumas. Čia galima lyginti šias putas su akmens vata arba ašiltinimu mineraline vata. Taip, uždara putų struktūra ir jos gamybos metodas niekada neišauks žmonėms alergijos visokiausių vatų dulkėms, kurios metams bėgant, vis labiau patenka į patalpos erdvę.

Kiek laiko tarnauja šiltinimo putos?

Atsakymas bus toks, kokio turbūt net nesitikėjote. Jeigu putų polistirolas ir ekovata, mineralinė vata, akmens vata tarnauja apytiksliai 50 metų ir suyra, tai šiltinimo putoms laikas sustoja jas tik išdžiovinus. Todėl namo šiluminės savybės išliks nepakitusios tol, kol namo niekas nenugriaus arba nenugriausite patys.

Nuodingos medžiagos apšiltinimo putose?

Tai turbūt pats svarbiausias klausimas, dėl kurio jūs ir skaitote šią šiltinimo putomis apžvalgą. Jeigu putos yra uždaros struktūros, tuomet galite nesijaudinti dėl jokio kenksmingo poveiko net jeigu jas ir įkaitinsite aukštesne oro temperatūra. Jos neišskiria į aplinką nuodingų medžiagų, kaip putų polistirolas.

Jos nesėda taip kaip putų plokštės laikui bėgant, jos neyra ir nedūlėja kaip įvairiausios vatos. Dar reiktų paminėti, kad putose nerasite ypač kenksmingo formaldehido, fosgeno ar fenolio junginių. O tai be galo svarbi savybė.

Medinio namo šiltinimas putomis

Ar žinojote, kad pašiltinus medinį namą termoputomis, jo tarnavimo laikas (medinės pastato konstrukcijos) 3 kartus. Jeigu medines ar rąstines sienas prieš šiltinimą putomis paruošite pagal tam tikras taisykles - šiltindami medį purškiamomis putomis tiesiog jį užkoservuosite. Taip medinis namas bus apsaugotas nuo puvimo ir nuo visokiausių grybelių ir kirmėlių, be galo mėgstančių medieną.

Metalinių kostrukcijų šiltinimas putomis

Su metalinėmis konstrukcijomis tas pats kaip ir su apšiltinta mediena - kad kostrukcija kada nors ims rūdyti, galite pamiršti. Taigi, metalinis angaras, apšiltintas izoliacinėmis putomis gali stovėti kelis šimtus metų kaip naujas. Žinoma, jeigu jį apšiltinote tik pastačius. Apšiltinus seną - tarnavimo laikas priklausys nuo to kokios būklės jį padengėte puta.

Kokį paviršių galima apšiltinti izoliacinėmis putomis?

Purškiamos izoliacinės putos turi ypatingai fantastiškas adgezijos savybes, kurios putai leidžia prilipti praktiškai prie bet kokio paviršiaus, netgi dulkėto. Nors protinga būtų dulkes pašalinti, nes tai dažniausiai labai nesudėtingas darbas. Putomis galima šiltinti stogus, grindis, sienas, taip pat senus mūrinius namus, kurių sienose yra dar nuo senų laikų likęs oro tarpas. Praktiškai labiausiai apšiltinimas tokiomis putomis apsimoka ypač kiauriems ir skylėtiems seniems namams, nes puta amžiams užkamšys visus tarpus, per kuriuos į dangų išgaruodavo jūsų pinigai. Putos dar naudojamos taip pat ir pamatams apšiltinti

Šiltinimo putos ir šalčio tilteliai

Šiltinant šiuo metodu šalčio tiltelių atsiradimo galimybė visiškai panaikinta, nes purškiama šiltinimo puta sudaro vientisą monolito sluoksnį, kuris gali būti laidus tik garams - t.y. gali kvėpuoti

Kokios šiltinimo putos šiluminės savybės?

Jeigu neatlikinėti visų rinkoje esančių šiltinimo medžiagų palyginimo - tai apibendrintai galima pasakyti, jog ši medžiaga savo šilumos laidumu pirmauja prieš visus savo konkurentus kaip minimum 1.5 karto.

Namų šiltinimas termoputomis - trūkumai (minusai)

Protingi žmonės suvokia, kad pasaulyje nėra nieko tobulo. Šį šiltinimo medžaga - taip pat ne išimtis. Norint išsaugoti amžinas putos izoliacines savybes reikia šiltinimo darbus atlikti taip, kad atlikus apdailą ji kvėpuotų. Tiksliau ji turi kontaktuoti su oru, nes tik oras užtikrina, kad puta liks nepakitusi ilgus metus. Tokia jos cheminė sudėtis ir prigimtis. Puta labai nemėgsta vandens, saulės spindulių, sniego ir lietaus.

Dar vienas niuansas - kadangi puta elastinga ir minkšta, ji netinkama tinkavimui, apdailos darbams. Šiltinimo proceso metu vieną momentą visada reikia turėti omenyje - tai, kad puta labai greitai plečiasi. To neįvertinus galima sugadinti silpnesnes konstrukcijį vietas. Pavyzdžiui tokias kaip stogo dangą. Besiplėsdamos putos savo jėga gali pakelti net stogo dangą ...

Išvados, kurias galima daryti susipažinus su termoputomis:
  • 1. 30 cm putos savo šiluminėmis savybėmis prilygsta 3 metrų mūro sienai
  • 2. Šiomis putomis apšiltinti galima bet kokius paviršius.
  • 3.Atpuola papildomos išlaidos garso izoliacijai, hidroizoliacija, garų izoliacijai
  • 4. Greita šiltinimo procedūra - per kelias minutes jau turime galutinį šiltinimo putos produktą.
  • 5.Reikia saugoti nuo vandens, saulės spindulių ir neizoliuoti nuo kontakto su oru.