Ar verta šiltinti namą šiaudais?

Namo šiltinimo šiaudais technologija

Žinant lietuvių skeptišką požiūrį į visas naujienas, ypač kai kalba eina apie statybas, bet kuris pardavėjas gali "galvą nusilaužti begalvodamas kaip parduoti naują gaminį. Šį kartą kalba eis apie namų šiltinimą šiaudais. Kaip bebūtų keista, visa ši technologija jau žinoma daugiau kaip keli šimtai metų, tačiau šiandien sutinkama lyg koks naujas išradimas.

Šiltiname šiaudais - pliusai ir minusai naudojant šiaudų ryšulius ir plokštes

Šiaudų privalumai

Pats pagrindinis šios šiltinimo medžiagos privalumas - tai ekologiškumas ir atsinaujinančių šaltinių panaudojimas statybų sektoriuje. Ekologija šiandienos statybose - vienas iš svarbiausių išsivysčiusių šalių prioritetų. o atsinaujinančių šaltinių panaudojimas - leidžia taupyti energijos resursus gamybai. Pavyzdžiui putų polistirolo gamybos energijos sąnaudos 10 kartų didesnės nei tokios pačios varžos presuotų šiaudų plokštės gamybai. ( P.S. apie apšiltinimą putų polistirolu skaitykite čia ) Taigi, tiesą sakant, tai ir yra pagrindiniai pliusai šiltinant pastatus šiaudais.

Šiaudų trūkumai

Nors Austrija, Vokietija, Belgija ir Prancūzija šiltinimą šiaudais taiko jau seniai, tai toli gražu dar negali būti plačiai taikoma šiltinimo sistema. Nors šiaudų plokštės ir presuoti šiaudų ryšuliai pagaminamos palyginti pigiai, tačiau kol jos atsiras ant pastato sienos ar perdangos ir atrodys estetiškai, kaina išaugs kartais ir prilygs vos ne plačiai naudoajamai vatai ar putplasčiui. Visa tai reiškia, kad ši šiltinimo medžiaga ( daugiau apie kitas medžiagas ir jų savybes skaitykite skiltyje apšiltinimo medžiagos >>> ) yra puiki kaip medžiaga, tačiau dar nėra pritaikyta technologiškai greitiems ir pigiems apšiltinimo darbams. Ir dar... jeigu vertinti technines šiaudų savybes, galima paminėti drėgmę, po kurios ši ekologiška medžiaga gali imti pūti ir pelyti ir ugnį, nuo kurios šiaudus reikia papildomai apsaugoti, o tai kainuoja dar papildomai. Sutikite, jog jeigu šiaudus pagaminsime taip, kad jie nedegtų, tuomet visiems kils klausimas, kokių chemikalų gamintojai ten primaišė...

Sienų šiltinimas šiaudais

Sienų apšiltinimas šiaudais labai panašus į šiltinimą akmens vata ( daugiau apie apšiltinimą vata galite pasiskaityti čia >>> ) . Sukalamas vertikaliai medinis karkasas, sudedami šiaudų ryšuliai ir visa ši konstrukcija apkalama lentomis. Norint lentas apsaugoti nuo ugnies labiau, jos ištepamas molio mišiniu. Taigi prinicipas panašus, tačiau laiko atžvilgiu bei savo estetika daugeliui statybininkų labai nemėgstamaas. O nemėgstamas todėl, kad klientas visada nori garantijų, kad neužsidegs, kad nesupus, kad nesupelys, kad neįsimes vabalai ir kirminai į namus. O šiltinant tokia medžiaga pastatų sienas ar perdangas, garantijos sunkiai duodamos... Čia kalba buvo apie sąžiningas garantijas - o ne pasakas 25 metams į priekį.