Namo šiltinimas polistireniniu putplasčiu - paprasta instrukcija

Putų polistirolo savybės - polistirenininio putplasčio epocha 2014-2021 metais

Kuo toliau, tuo labiau namo šiltinimas putų polistirolu tampa populiaresnis. Tai jaučiama ne tik naujos statybos objektuose, bet ir renovojamuose tiek plytiniuose tiek mediniuose itin senos statybos namuose. Dėka savo išskirtinių savybių tokių kaip atsparumas drėgmei, šalčiui, pelėsiui ir grybeliams, jis užsitarnavo ypač gerą vardą. Žinoma, apšiltininus putplasčiu, namas įgauna termoso savybių, jeigu šiltinimo darbai atlikti kokybiškai, ir labai dažnai atsiranda poreikis renovuoti ventiliacijos sistemą. Tačiau apie tai kitą kartą, o dabar pažiūrėkim kaip atliekami šiltinimo polistirolu darbai.

Apsiltinimas putu polistirolu

Tiesa, pamiršau išdėstyti tvarkingai visas pagrindines putplasčio savybes eilės tvarka:

 1.  Putų politirolo išpūstos ir supresuotos granulės neįgeria drėgmės
 2. Ypač žemas šilumos pralaidumas
 3. Galimybė rinktis atsparumą gniuždymo jėgai pagal markę
 4.  Plokštės lengvumas - patogumas montuotojams
 5. Palyginti ekologiškas ir nepastebėta, kad išskiria nuodingas medžiagas jo eksploatavimo laikotarpiu
 6.  Išskirtinis termoatsparumas - jis atlaiko temperatūrinius svyravimus nuo -50C iki +75C išsilaikydamas visiškai nepakitęs
 7. Paprastam piliečiui įkandama kaina
 8.  Ilgaamžiškumas

Kokių medžiagų ir instrumentų mums prireiks?

 • A. Putplasčio plokštės, kurias pasirenkame atsižvelgiant į norimą apšiltinti namo elementą.
 • B. Plastikinių profilių
 • C. Klijų skirtų polistirolui priklijuoti prie sienos ar kito paviršiaus
 • D. Bitumo ir benzino
 • E. Taip pat grybo formos tvirtinimo elementų - parašiutų, kuriais prisuksime plokštę papildomai, kad laikytų ilgus metus

Taigi, pradėkime pasirinkdami putplasčio markę. Kadangi mes šiltinsime mūsrinę sieną, šiam reikalui tinkamiausia bus M5 markės plokštė. Ji atstos mums 50 centimetrų mūrą, nors šiltinsime tik 50 mm plokšte. Tokio storio plokštė tai yra toks šiltinimo metodas turi vieną labai svarbią savybę, apie kurią turbūt gamintojai dažnai nutyli - 5 cm leidžia mažiau rinktis drėgmei, lyginant su 10 cm plokštės šiltinimo metodu. Taip apsaugosite savo namus nuo nepageidaujamų bakterijų ir mikroorganizmų.

Kaip paruošti sieną polistirolo klijavimui?

Prieš pradedant putų plokštės montavimo darbus, sieną būtinai reikia paruošti. Žinoma nereikia jos lyginti taip lyg ruoštumėtės jos dažymui, tačiau nelygumus reikia kiek įmanoma ištaisyti. Statant naują namą, dažnai būna palikta mūrijimo skiedinio likučių, kai kada pasitaiko nuskilusių plytų ar blokų. Juos pasistenkite sutvarkyti taip, kad puplasčio plokštės priglustų prie sienos kuo idealiau. Taip pat prieš klijuojant, idealu būtų sienos paviršių padengti dulkes ir smėlį surišančiu skysčiu. Toks sienos paruošimas leis laikytis montavimo vertikalės, kas sąlygos idealiai atliktą darbą. Taigi, jei manote, jog siena paruošta, dar kartą patikrinkite ar nėra sienos "svyravimo" - kuris turėtų būti ne didesnis nei 3-4 cm. Jeigu, viskas OK, galite pradėti...

Putų polistirolo montavimas - iš apačios į viršų

Putplastis montuojamas nuo apačios, pasirisnkus patogiausią kampą. Tačiau dar reiktų atkreipti į vieną svarbų dalyką - tai į langų ir durų angokraščius, kurie turi turėti nuolydį. Todėl prieš dedant plokštes, patartina juos paruošti iš anksto. Čia reiktų palikti 3-4 cm nuo angų krašto. Nuolydžiui padaryti yra visokių sprendimų, tą patars kiekvienoje rimtesnėje statybinių medžiagų parduotuvėje.

Nors daugelis statybinikų polistirolą klijuoja tiesiai prie plytų, pagal montavimo taisykles, visą klijuojamą paviršių reiktų padenti tuo pačiu montavimo skiediniu, kuriuo ruošiatės klijuoti putą. Toks montavimas leis putai priglusti dar kokybiškiau, sumažinant oro tarpą tarp sienos ir plokštės dar labiau. Na, o jeigu kažkur yra sienos defektas, jį užtaisyti galima skystomis putomis, tokiomis kaip Makrroflex.

Plokštes reikia klijuoti taip, lyg mūrytumėte namą - tai yra negalima klijuoti vieną ant kitos. Tai padeda išvengti vertikalių siūlių įtrūkimų. Na o dabar apie klijus. Klijus tepame ant plokštės "ZIG ZAGAIS" ir su 8mm dantyta mentele. Klijai turėtų padengti ne mažiau kaip 40 % visos klijuojamos polistirolo plokštės paviršiaus. Atminkite dar vieną svarbų momentą. Klijų limpamosios savybės išsilaaiko iki 10 minučių, todėl per šį laiko tarpą ją reikia būti jau priklijavus.

Sekantis etapas plokščių galutinis tvirtinimas

Daugelis turbūt esate važiavę pro dar nebaigtą apšiltiniti namą ir matę, kaip putoje kažko prismaigstyta. Tai vadinami grybo formos tvirtinimo elementai - detalės, kurios savo forma idealiai pritraukia plokštes prie šiltinamos sienos. Technika, kurią patartina naudoti tokia: vienas tvitinimo elementas per vidurį centre, kiti keturi į kiekvieną kampą atskirai. Juos susukti reikia taip, jog jie sulystų į plokštę taip, kad galima būtų tvarkingai užšpakliuoti ir netrukdytų armavimo tinklelio klojimui. Taigi, pagrindinis etapas baigtas tvirtinimo elementai užglaistyti - galima pereiti prie putplasčio sienos apdailos darbų. Plačiau apie tai čia : polistirolo sienos padengimas (apdaila) struktūra - struktūriniu tinku >>>

Pamatų šiltinimas polistirolu:

Kaip ašiltinti pamatus putų polistirolu? Tai dar vienas klausimas, į kurį tuoj gausite atsakymą. Šis darbas lengvesnis ir mažiau sudėtingas, nei sienų šiltinimas. Lengvesnis tuo, kad po plokštės priklijavimo prie pamato nereikalinga apdaila, kuriai reikia įgudusių rankų. Taigi, pradėkime. Nukaskime visas žemes nuo pamatų iki kol pasieksite grunto įšalo lygį. Tada paruoškime pamatus. Pamato paruošimas prieš apšiltinimą dažniausiai atliekamas dviem būdais: arba bitumą maišant su benzinu ir juo ištepant pamatų sieną... Arba padengiant bitumine prilydoma danga. Ką pasirinkti,spręskite patys. Svarbiausia, kad tokia hidroizoliacija būtų atlikta..

Sėkmės darbuose, mielieji. Kam pasirodė šis darbas per sudėtingas - kvieskite meistrus. Kokius, manau jau žinote.

Putų polistirolo klijavimas prie pamatų galimas atitinkamai. Tai reiškia, kad jeigu norite, galite įkaitinę bituminę dangą prie jos klijuoti plokštę tiesiogiai. Na, o jeigu naudojate ne bituminę ruloninę hidroizoliaciją, plokštei priklijuoti naudojamos specialios mastikos. Priklijuotai plokštei sutvirtinti naudokite tuos pačius tvirtinimo elementus, kaip ir tvirtinimui prie sienos. Taigi, darbas kaip ir baigtas. Tačiau prieš užkasdami pamatus, turite apsaugoti putplastį nuo gruntinio vandens patekimo ant putplasčio. Tam reikės papildomos hidroizoliacijos iš išorinės pusės. Viskas.